Kaune pradėjo šurmuliuoti „Derliaus šventė 2012“
Penktadienį Kaune pradėjo šurmuliuoti visą savaitgalį veiksianti respublikinė rudens gėrybių ir amatų mugė „Derliaus šventė 2012“. Į Laisvės alėją savo gėrybes suvežė ūkininkai, sodininkai, daržininkai ir amatų meistrai bei tautos menininkai.
Mugėje rasite ne tik daug rudens gėrybių, muzikos ir dainų. Šventėje gausiai dalyvauja akademinis jaunimas. Penkios įvairių universitetų komandos Kauno valstybinio muzikinio teatro sodelyje kuria ypatingus kilimus, kompozicijas ir puokštes. Jie parodys išradingumą, kūrybiškumą – pindami įvairius pynimus iš gėlių, daržovių ir javų varpų.
Sodelyje įsikurė ir kulinarinio paveldo atstovai. Jie pasakos apie savo gaminamą produkciją ir vaišins šventės dalyvius. Paragavus, sužinojus, kuo vertinga kulinarinio paveldo produkcija, drąsiai galima įsigyti tikrai ekologiškų, skanių pagal senolių receptus pagamintų gaminių.
„Ši šventė – tarsi atsisveikinimas su vasara. Derlius jau beveik nuimtas, teliko tik vėlyvesnio laikotarpio darbai, o žiedų gamtoje dar daug, todėl pats geriausias laikas pasigrožėti tuo, ką dovanoja gamta ir gali sukurti išradingo, kūrybingo žmogaus rankos. Derliaus šventėje parodysime, ką nuveikėme per metus, ką užauginome, kuo džiaugiamės ir džiuginame visus Lietuvos gyventojus“, – sakė Lietuvos Respublikos žemės ūkio rūmų direktorius Vaidotas Pocius.
Šventė prasidėjo eisena nuo Šv. Arkangelo Mykolo (Įgulos) bažnyčios per Laisvės alėją iki Kauno valstybinio muzikinio teatro. Čia įrengtoje scenoje koncertavo Vytauto Didžiojo universiteto tautinių šokių ansamblis „Žilvitis“, tautinių instrumentų ansamblis „Tūto“, grupė „Rondo, Deividas ir kt.
Skaitykite daugiau: http://www.15min.lt/naujiena/aktualu/lietuva/kaune-pradejo-surmuliuoti-derliaus-svente-2012-56-247251#ixzz25nlhxPz3
www.15min.lt inf.

Lietuvos šeimos ūkininkų sąjunga Derliaus šventėje


